Як проходить купівля запасів Державного резерву України

Державний резерв України являється установою, яка функціонує з початку незалежності країни. Ще в 1991 р. законодавство затвердило товари, які потрібно включити до фондів матеріального резерву.

Установа була створена для накопичення стратегічних запасів та ресурсів для використання в майбутньому в разі виникнення непередбачуваних ситуацій. Держрезерв підпорядкований міністерству економічного розвитку і торгівлі. До 2015 року Державне агентство резерву не реформувалося. Але влітку 2015 року прийшла нова команда, яка взяла під контроль діяльність підпорядкованих підприємств. Їй вдалося побороти корупцію, покращити ефективність господарської діяльності. Наразі реформування триває. Нове керівництво значно збільшило якість управління та повністю реорганізувало установу. Держрезерв намагається якомога краще розвинути сферу використання матеріального резерву країни.

Склад фондів Держрезерву і реалізація на аукціонах Прозорро

Всього система налічує 33 державні підприємства, які включають:

  • склади і холодильні камери;
  • хлібокомбінати;
  • хлібні бази;
  • нафтопереробні заводи;
  • науково-дослідний інститут «Ресурс».

Вся продукція, яку зберігає Держрезерв складається з продуктів харчування, нафти, палива, сировини для промислових виробництв та іншого. Повний обсяг налічує декілька тисяч найменувань.

Керівництво планує реорганізувати установу в державний концерн. Нова політика спрямована на укрупнення аграрних і нафтових підприємств, а також складів-холодильників. Держава планує використання стратегічних запасів в скрутні часи. У власності держави залишають прибуткові організації, а невикористані акти Державного резерву списують і продають с допомогою електронних аукціонів. Успіхів в цій діяльності вдалося досягнути ДП «Прозорро.Продажі». Діяльність підприємства логічно продовжує розпочаті реформи і, згідно зі спостереженнями, виконується досить успішно.

Особливості продажу активів через електронний аукціон 

Портал Української Енергетичної Біржі sale.ueex.com.ua/filter/write-off-resources-of-the-government-reserve виступає офіційним представником системи аукціонів Прозорро. Цей проект було створено для реалізації державних активів. Він ефективно і доступно реалізує акти Держрезерву.

Система була створена зусиллями волонтерів, громадських активістів, Міністерства розвитку економіки. Продаж виконується в різних напрямках:

  • вкладів фізичних осіб;
  • активів збанкрутілих банків;
  • майна підприємств;
  • державних і комунальних форм власності та іншого.

Для участі в аукціоні Прозорро. Продажі кожен бажаючий може зареєструватися на ресурсі УЕБ sale.ueex.com.ua  і приймати через нас участь в аукціонах системи. Якщо підписатися на портал, можна своєчасно отримувати інформацію про свіжі продажі. Ми своєчасно публікуємо всі аукціони. Якщо виникнуть додаткові запитання, на них охоче дадуть відповідь наші кваліфіковані менеджери. Вони також допоможуть оформити заявку на участь в аукціоні.

Кожен клієнт гарантовано отримує своєчасну технічну підтримку і може розраховувати на високий урівень сервісу. Спеціалісти нашого call-центру безкоштовно проконсультують з будь-якого питання. Щоб бути в курсі всіх новин, можна підписатися на Telegram-канал біржі.

Продажі виконуються в онлайн-режимі і за ними можуть спостерігати громадські активісти, представники преси та звичайні громадяни. Процес реалізації активів проходить без порушень, оскільки будь-які відхилення від нормі в ту ж мить будуть зафіксовані та набудуть розголосу в засобах масової інформації.