Визначення найкращого часу для штучного осіменіння

Осіменіння необхідно проводити тільки на протязі періоду охоти, тому що слизові виділення із шийки матки і власне самої матки мають надзвичайно сильні бактерицидні властивості. Крім того, ці виділення посилюють життєздатність сперми.

Як тільки охота закінчилася, виділення швидко зупиняються. Якщо сперма вводиться в межах 6 годин після початку правдивої охоти (рефлексу нерухомості), то сперматозоїди гинуть під час овуляції, тому що заморожена сперма життєздатна 20-24 години.

Осіменіння у другій половині правдивої охоти (рефлексу нерухомості) дозволяє зберегти живу сперму в статевих органах корови під час овуляції, що дає змогу уникнути повторного осіменіння протягом доби (однієї охоти).

Більшість техників визначають охоту на самому її початку (в проеструс).

Найкращий час для осіменіння – через 10-15 годин після початку правдивої охоти (рефлексу нерухомості).

Техніку штучного осіменіння не потрібно поспішати проводити осіменіння до тих пір, коли корова не дозволить наскакувати на себе іншим тваринам (вона знаходиться в правдивій охоті, в еструсі)

У якій степені спостереження впливає на визначення охотиПеріодичність спостережень (15 хв /спостереження)% визначених корів в охоті
3 : на світанку, в обід, ввечері86
2 : на світанку та ввечері81
1 : на світанку50
1 : ввечері42
1 : в обід24