Голландські електронні аукціони в Україні

В системі електронних торгів існує 2 основні види аукціонів: англійські та голландські. Відмінність цих видів торгів в особливості проведення: на відміну від англійських аукціонів, в аукціонах голландського типу відбувається зниження вартості лоту. Його ціна буде зменшуватись, доки не знайдеться бажаючий його придбати.

Для участі необхідно скористатися торгівельним електронним майданчиком, так як функціональних можливостей системи Прозорро.Продажі недостатньо для проведення торгів. Після вибору лоту та подачі заявки на участь потенційний покупець повинен сплатити гарантійний внесок. Дізнатися про початкову вартість лоту, а також про час проведення торгів можна за допомогою оголошення, що буде видне усім користувачам торгівельного майданчику.

Зайти в особистий кабінет на сайті торгівельної платформи необхідно заздалегідь – за 15 хвилин до початку торгів. Також необхідно буде прийняти умови щодо участі в торгах.

Зниження ціни лоту буде здійснюватися автоматично протягом конкретного періоду. Зниження закінчиться відразу, як знайдеться учасник, готовий придбати лот по запропонованій вартості. Але ціна лоту не може знизитись до рівня, що буде менше, ніж 20% від початкової вартості. Хоча тут може бути виключення.

Етапи голландського аукціону:

  1. Зниження ціни лоту.
  2. Подання пропозицій, що являються закритими.
  3. Подання відкритої остаточної пропозиції.

Аукціон зможе розпочатися навіть тоді, коли для участі в ньому подасть заявку хоча б один учасник.

Зниження вартості лоту відбувається кроками в автоматичному режимі від 100% від початкової вартості до 20%. Весь хід торгів триває майже 7 годин, всього може бути 80 кроків. Коли час кроку спливає, вартість лоту падає на 1%. Ціна більше не буде знижуватися, якщо з’явиться бажаючий придбати товар по діючій ціні. Якщо зниження ціни ніхто з учасників торгів не зупинив, то такий аукціон вважається таким, що не відбувся. Якщо ж зниження було зупинено, то розпочинаються торги на підвищення ціни (у випадку гібридного голландського аукціону).На те, щоб зробити ставку, у кожного учасника буде лише 10 хвилин. Переможе той, чия ставка виявиться найвищою. Завдяки такому виду торгів можна продати навіть те, що не було продано на англійському аукціоні. Дізнатися більше про проведення усіх видів аукціонів можна на сайті https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kupt-kruglyak-sosn-cherez-sstemu-prozorroprodazhi/.